Kontakt

Organisationsnummer
VAT SE556578483101

Telefonväxel
tel: +46 (0)8 792 06 90
fax: +46 (0)8 792 20 90

Postadress/besök/fakturor
Propellervägen 6B
SE-183 62 Täby, SWEDEN
Leveransadress/gods
Skovägen 12
SE-790 21 Bjursås, SWEDEN

Ordermottagning/orderbevakning

Plantin1
Joakim Plantin
Order Processing Manager
jop@promoco.se
tel: 08 792 91 53
se-flag gb-flag

Sverige – Försäljning/teknik

Anders Berkquist
Anders Berkquist
Sales Application Engineer
anders.berkquist@promoco.se
tel: 08 792 91 57
se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Leverantörsansvarig för: PADA Engineering, Marlow Industries, Gardtec

Carlsson
Sven-Erik Grassón
Managing Director
svenerik.grasson@promoco.se
tel: 08 792 91 51
se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Leverantörsansvarig för: Sensata Technologies, Changzhou DeLai Motor

Hilton
Katarina Hilton
Sales Application Engineer
katarina.hilton@promoco.se
tel: 08 792 91 58
se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Leverantörsansvarig för: INGUN Prüfmittelbau GmbH

Lundblad
Patrik Lundblad
Sales Application Engineer
pat@promoco.se
tel: 08 792 91 52
se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Leverantörsansvarig för: SUNON, AI-TEK® Instruments

Mogard
Peter Mogård
Sales Application Engineer
peter.mogard@promoco.se
tel: 08 792 91 54
se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Leverantörsansvarig för: Fujipoly, Metagra, greenTEG, GCI, Favor

Marita Turkkinen
Marita Turkkinen
Sales Application Engineer, Finland
marita.turkkinen@promoco.se
tel: +358 40 199 45 80
fi-flag se-flag gb-flagProduktområde:
Elektronikkylning Elmotorer Ström / Spänning Teststift och fixturer

Finland

Försäljning/teknik

Marita Turkkinen
Sales Application Engineer, Finland
marita.turkkinen@promoco.se
tel: +358 40 199 45 80
Peter Mogård
Key Account Manager Finland / Thermal Management
peter.mogard@promoco.se
tel: +46 8 792 91 54
Jouni Porkka
Sales Application Engineer, Finland
jouni.porkka@kolumbus.fi
tel: +358 405 10 95 98
Lager
Stefan Roos
Warehouse Manager
roos@promoco.se
tel: 023 510 99

Ledning

Sven-Erik Grassón
Managing Director
svenerik.grasson@promoco.se
tel: 08 792 91 51